Polska Misja Medyczna rozpoczęła projekt dożywiania w Sudanie Południowym. Do skrajnie niedożywionych kobiet w ciąży i dzieci dotrze 330 ton żywności. To pierwszy projekt o tak wielkiej skali pomocy żywnościowej polskiej organizacji humanitarnej, w tym ogarniętym wojna domową kraju. Środki finansowe na pomoc przeznaczył Departament Pomocy Humanitarnej KPRM.
Partnerem projektu Polskiej Misji Medycznej jest amerykańska organizacja pozarządowa Food For The Hungry. Polska Misja Medyczna zakupi 330 ton żywności dla matek karmiących, kobiet w ciąży oraz skrajnie niedożywionych matek i dzieci do lat 5 w okręgach Mundri Wschodnie, Mundri Zachodnie i Mvolo stanu Western Equatoria. Dostarczona żywność pozwoli rodzinom na siew (ziarna sorgo) i bezpieczne przeżycie kilku miesięcy oczekiwania na plony. Kobiety w ciąży, matki karmiące i dzieci do lat 5 są w szczególności narażone na skutki głodu. Brak żywności może doprowadzić do spowolnienia rozwoju mających się narodzić noworodków i małych dzieci. Niedożywione matki i dzieci częściej zapadają na choroby bakteryjne, wirusowe i infekcje.
W wyniku działań projektu ok. 47 tys. kobiet i dzieci w najcięższej sytuacji w dostępie do żywności oraz zagrożonych strukturalnym głodem, będącym wynikiem globalnego ostrego niedożywienia otrzyma stabilną pomoc żywnościową. Dostarczona do beneficjentów żywność – fasola, ryż, olej i ziarna sorgo na siew, pozwoli im bezpieczne przetrwać letnie miesiące czekania na plony.