Nestmedic ma umowę na wdrożenie systemu Pregnabit ze szpitalem w Białej Podlaskiej

SEG 2025

Spółka Nestmedic podpisała umowę na wdrożenie komercyjnie systemu Pregnabit z Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. To pierwsza umowa spółki z publiczną, krajową placówką ochrony zdrowia. Zespół Nestmedic równolegle prowadzi rozmowy i pilotaże mobilnego KTG jeszcze w kilku szpitalach i podmiotach leczniczych w kraju. Spółka planuje wdrożenie systemu Pregnabit w bialskim szpitalu jeszcze w tym roku. Kontrakt z  placówką poprzedził udany pilotaż, który Nestmedic przeprowadził w Białej Podlaskiej w okresie kwiecień-maj 2018 r.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest jednym z pięciu szpitali rangi wojewódzkiej i jednocześnie największym centrum diagnostyczno-leczniczym północnej części województwa lubelskiego. Specjalistyczną opieką lekarską obejmuje ludność regionu liczącą ok. 380 tys. mieszkańców. Tamtejszy szpital zwraca dużą uwagę na wzrost standardu opieki nad kobietami w ciąży. Placówka jest realizatorem ogólnokrajowego programu KOC – Koordynowanej Opieki nad kobietą w Ciąży. Program zakłada wszechstronną i kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży, w czasie porodu i 6 tygodni po urodzeniu. Jednocześnie szpital notuje istotny wzrost liczby urodzeń. W 2017 roku odbyło się w nim 1425 porodów, czyli ponad 20% więcej niż przed rokiem. System Pregnabit ma zwiększyć profilaktykę, poprzez wykrywanie zagrożeń odpowiednio wcześnie, a jednocześnie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfort ciężarnych kobiet.
„Kontrakt w Białej Podlaskiej cieszy nas szczególnie, pokazuje, że nasze nowatorskie rozwiązanie wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnej służby zdrowia. Personel i pacjentki są bardzo dobrego zdania o systemie Pregnabit, który testowaliśmy w pierwszej połowie tego roku. Pozytywne wyniki pilotażu zadecydowały o wdrożeniu systemu na stałe. Liczymy, że po pierwszych wdrożeniach możemy rozszerzyć współpracę z WSS w Białej Podlaskiej. Równoległe prowadzimy kolejne rozmowy z innymi placówkami, które mogą zaowocować następnymi kontraktami na przełomie 2018 i 2019 roku i przełożyć się pozytywnie na wolumen wykonywanych badań w Polsce. Tylko w tym roku na urządzeniach Nestmedic partnerzy przeprowadzili w kraju blisko 2000 badań” – zapowiada Patrycja Wizińska Socha, prezes spółki.

Firma Nestmedic SA powstała w 2014 roku. Jej zespół stworzył innowacyjny produkt – system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Nestmedic zadebiutował na NewConnect w 2017 r.

Kapitał na Zdrowie