Do sieci Medicover Stomatologia dołączyła klinika Śmigiel Implant Master Clinic z Katowic. Placówka wyspecjalizowana jest w zaawansowanej implantologii i stomatologii estetycznej.
„Zdecydowaliśmy się na współpracę ze Śmigiel Implant Master Clinic, ponieważ podejście jej zespołu zarówno w sferze standardów medycznych, jak i komunikacji z pacjentem czy obsługi jest w pełni spójne z wizją i strategią Medicover Stomatologia. Rozbudowując naszą markę, zawsze wybieramy partnerów oferujących opiekę na najwyższym, światowym poziomie, u których zespół tworzą wysoko wykwalifikowani specjaliści. W przypadku kliniki Śmigiel Implant Master Clinic nie mamy wątpliwości, że patrzymy w tym samym kierunku” – wyjaśnia Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.
Klinika Śmigiel Implant Master Clinic posiada wysokie kompetencje w zakresie stomatologii estetycznej, leczenia implantologicznego i protetycznego, a pracujący tu lekarze należą do elitarnego grona członków Stowarzyszenia Mistrzów Implantologii. Klinika wyposażona jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, m.in. skanery wewnątrzustne, cyfrową tomografię stożkową, mikroskopy stomatologiczne czy radiowizjografię cyfrową. Pacjenci mogą wykonać dzięki temu wszystkie konieczne badania radiologiczne na miejscu – zarówno małe zdjęcia zębowe, jak i tomografię stożkową potrzebną między innymi do zabiegu implantacji, a także do leczenia kanałowego czy usunięcia na przykład zatrzymanych ósemek.
„Jest nam niezwykle miło, że firma Medicover, dostrzegając naszą siłę na rynku stomatologicznym, podjęła decyzję o rozpoczęciu współpracy z kliniką Śmigiel Implant Master Clinic, jako jedyną kliniką implantologiczną na Śląsku. Jest to efekt ponad sześciomiesięcznych rozmów, ale co najważniejsze dla nas i dla naszych pacjentów to zasługa naszej renomy i jakości usług, jakie oferujemy, stawiając od ponad 20 lat na precyzję, bezpieczeństwo i wiedzę. Nasze doświadczenie, kontakt z pacjentami, udział w prestiżowych kongresach i konferencjach dały nam solidne podstawy do tego, byśmy mogli być pewni swoich kompetencji i wiedzy, byśmy mogli być dumni z tego, co osiągnęliśmy” — dodają dr Barbara Urbanowicz-Śmigiel i dr Tomasz Śmigiel.
Rozpoczęcie współpracy z kliniką to trzeci zakup Medicover Stomatologia w 2018 roku. Wcześniej do sieci dołączył kompleks gabinetów Stoma-Dental, jedno z najnowocześniejszych laboratoriów inżynierii dentystycznej w Polsce – Yellow-Med oraz wrocławski Royal Dent, specjalizujący się w najnowocześniejszych procedurach i technologiach z obszaru stomatologii implantologicznej i ortodoncji. Obecnie Medicover Stomatologia obsługuje 114 foteli stomatologicznych w 27 lokalizacjach.