Oświadczenia 123 członków Komisji Ekonomicznej zweryfikowała w 2018 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA). W przypadku trzech osób okazało się, że mają konflikt interesów, który podważa ich bezstronność, a w przypadku 1 CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa – wynika z z dokumentu „Informacja o wynikach działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego w 2018 r.”.
Biuro sprawdziło też 436 oświadczeń członków Rady Przejrzystości przy prezesie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) (zweryfikowano 118 osób), 144 oświadczenia członków Rady ds. Taryfikacji AOTMiT (zweryfikowano 44 osoby) oraz 2828 oświadczeń konsultantów w ochronie zdrowia (zweryfikowano 1502 osoby).
Służby zdrowia i farmacji dotyczyło też pięć postępowań wszczętych przez CBA w 2018 r. Siedem osób zostało zatrzymanych w toku śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w obrocie lekami, czyli tzw. odwróconym łańcuchem dystrybucji. Zapotrzebowanie zgłaszał niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, by następnie odsprzedać je dalej. Śledczy ustalili, że część zakupionych w ten sposób leków o wartości ok. 77 mln zł, sprzedano spółce nieposiadającej zezwolenia na obrót hurtowy produktami leczniczymi. Ta, z kolei, odsprzedała je hurtownikowi zarejestrowanemu w Bułgarii. Drugim kanałem dystrybucji nielegalnie nabytych leków o wartości ponad 50 mln zł była spółka-bufor. Czynności, przeprowadzone na terenie Polski i Bułgarii, funkcjonariusze CBA prowadzili we współpracy z bułgarską służbą antykorupcyjną.