InventionMed liczy na przejście na GPW z NewConnect w najbliższych miesiącach, poinformował prezes Tomasz Kierul. „Jesteśmy procedowani w KNF w sprawie zmiany rynku notowań i mamy nadzieje, że stanie się to w najbliższych miesiącach” – powiedział Kierul podczas konferencji prasowej. Ponadto rozpoczął pracę nad wirtualną strzykawką. Będzie to drugi po TutorDerm symulator medyczny spółki w wirtualnej rzeczywistości, wykorzystywany w medycynie estetycznej. Komercjalizacja tego produktu zaplanowana jest na przełom 2020/2021 roku.
Wirtualna strzykawka posłuży do edukacji przyszłych specjalistów z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Symulator umożliwi ćwiczenie zastrzyków podskórnych. Konstrukcja przypomina realną strzykawkę, a dodatkowo wykorzystywany jest m.in. żyroskop, akcelerometr, czujnik Halla. Będzie oddawać nacisk na tłok, kontrolę ilości podanego płynu, położenie igły.Będzie oparta na oprogramowaniu wykorzystywanym w projekcie TutorDerm. Oba narzędzia będą ze sobą kompatybilne i stworzą integralny system.
„W dermatologii estetycznej występuje duży problem z szybkim i profesjonalnym wyedukowaniem lekarzy. Na rynku brakuje narzędzi pozwalających na swobodne kształcenie specjalistów. Obecnie szkolenia odbywają się na żywym modelu – taka nauka jest czasochłonna, kosztowna i niesie za sobą ryzyko powikłań u pacjenta. Widzimy więc duże zapotrzebowanie na nasz produkt i liczymy, że nasze innowacyjne na skalę światową rozwiązanie, zrewolucjonizuje branżę szkoleniową w medycynie estetycznej” – wyjaśnia Kierul.
Na projekt wirtualnej strzykawki, który kosztować na ponad 900 tys. zł, spółka dostanie ponad 730 tys. zł dotacji.
Spółka prowadzi „zaawansowane” rozmowy z przedstawicielami chińskiego funduszu Hong Kong Kam Fung Group w zakresie współpracy. Dlaczego właśnie Chiny? Jak wyjaśniał prezes to właśnie w krajach Azji i Pacyfiku wykonuje się najwięcej zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej na świecie.
„Przygotowujemy się również do zawarcia umowy z wiodącym międzynarodowym koncernem w branży dermatologii w ramach działań związanych z produkcją i komercjalizacją wirtualnej strzykawki” – dodał Kierul.
Globalny rynek medycyny estetycznej systematycznie rośnie. Według prognoz Persistence Market Research przychody, które w 2017 wynosiły 4 mld dol do końca 2026 roku wzrosną nawet do 8 mld dol. Medycyna estetyczna bardzo szybko rozwija się również na rynku polskim. Badania przeprowadzone przez BCMM na zlecenie Galderma Polska wskazują, że 2,3 proc. dorosłych Polaków (około 600 tys. osób) poddało się co najmniej jednemu zabiegowi estetycznemu, polegającemu na iniekcji preparatu. Aż 88 proc. myśli o poddaniu się kolejnym. To zwiększałoby zapotrzebowanie rynku aż do około 5,7 mln osób w samej Polsce.
InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. InventionMed rozpoczęło działalność w styczniu 2018 r.