Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.
Dziennik Gazeta Prawna
–Z diagnozy przedstawionej w ramach rządowej strategii ochrony zdrowia wynika, że 71% infrastruktury oddziałów szpitalnych wymaga naprawy w perspektywie najbliższych 3 lat, z czego 6% niezwłocznie. W najgorszym stanie są jednostki opieki długoterminowej i leczenia psychiatrycznego.
–Dane GUS wskazują, że w ubiegłym roku w fabrykach zlokalizowanych w Polsce powstały leki za niemal 11,6 mld zł oraz podstawowe substancje farmaceutyczne warte 479 mln zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 6,4 i 12,7% wobec 2020 r.
Rzeczpospolita
–Na początku marca do Sejmu trafi obywatelski projekt zakładający liberalizację przepisów dotyczących aborcji, czyli legalizację zabiegu do 12. tygodnia ciąży. Pierwsze czytanie projektu będzie musiało odbyć się do czerwca 2022 r.
Gazeta Wyborcza
–Ok. 800 pracowników Sanepidu, którzy przetwarzali w systemie EWP dane prezesa TVP Jacka Kurskiego, musi złożyć wyjaśnienia na piśmie, mimo że działali w zgodzie z prawem i nie przekroczyli uprawnień w zakresie przetwarzania danych osobowych.
–Franciszek Rakowski z ICMM UW zapowiedział, że jeśli przewidywania Instytutu co do rzeczywistej liczby zakażeń się potwierdzą, a w marcu poziom nowych zakażeń i hospitalizacji będzie niski, będzie postulował zniesienie wszystkich obostrzeń, łącznie z noszeniem maseczek.