Medicalgorithmics ma umowę przyrzeczoną sprzedaży 100% udziałów Medi-Lynx

zapis przykładowego EKG

Medicalgorithmics zawarł z Medi-Lynx Holdings, LLC umowę przyrzeczoną przeniesienia 100% udziałów Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC, podała spółka. Łączna cena za udziały, uiszczona w gotówce, wyniosła 1,75 mln USD i zostanie powiększona o składniki zmienne ceny sprzedaży udziałów, podano także.

Ponadto, w wykonaniu postanowień umowy przedwstępnej, spółka zawarła z Medi-Lynx oraz React Health Holdings, LLC umowę wsparcia regulującą zasady współpracy gospodarczej stron począwszy od 1 lipca br.

„W ramach umowy wsparcia spółka zobowiązała się do: (i) dostarczania Medi-Lynx produktów spółki, w tym w szczególności systemu PocketECG, (ii) naprawy i serwisu produktów (iii) świadczenia usług wsparcia polegających m.in. na raportowaniu, monitorowaniu, aktualizowaniu oraz zapewnianiu obsługi oprogramowania produktów oraz (iv) świadczenia usług wsparcia i monitoringu technicznego” – czytamy w komunikacie.

Umowa wsparcia przewiduje inny model wynagrodzenia w zakresie świadczenia usług wsparcia w roku 2022 i 2023. W 2022 r. w lipcu wyniesie 600 tys. USD, a od sierpnia do grudnia wynagrodzenie z tego tytułu płatne jest według stałych stawek wynagrodzenia 666 tys. USD miesięcznie. Od 2023 roku wynagrodzenie będzie kalkulowane w oparciu o liczbę przeprowadzonych testów, podano także.

„Dodatkowo umowa wsparcia przewiduje minimalne poziomy przychodu spółki z tytułu usług wsparcia wynoszące odpowiednio: (i) 500 tys. USD za wsparcie w styczniu 2023 r., (ii) 400 tys. USD za wsparcie w lutym 2023 r., (iii) 300 tys. USD za wsparcie w marcu 2023 r. oraz (iv) 175 tys. USD za wsparcie począwszy od kwietnia 2023 r. W przypadku, gdy rzeczywista wartość usług wsparcia obliczona według stawek jednostkowych wskazanych w umowie wsparcia przekroczy ww. miesięczne stawki minimalne, taka kwota stanowić będzie dodatkowe wynagrodzenie spółki” – czytamy dalej.

W ramach umowy wsparcia Medicalgorithmics udzielił Medi-Lynx wyłączności na prowadzenie sprzedaży, marketingu i dystrybucji produktów oraz usług na terenie USA, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w umowie.

„W ocenie zarządu, transakcja pozwala spółce powrócić do modelu działania w USA sprzed nabycia Medi-Lynx, czyli świadczenia usług i dostaw technologii z powodzeniem rozwijanego dziś na rynkach poza USA, notującego wzrosty sprzedaży w tempie rzędu 30% rocznie. W ocenie zarządu, realizacja opisanej transakcji może przynieść korzyści dla spółki powodujące zabezpieczenie jej płynności, przy założeniu wykonania zobowiązań kupującego, React Health i Medi-Lynx, a także przy założeniu realizacji pozostałych założeń planu finansowego” – podsumowano w komunikacie.

Jednocześnie Medicalgorithmics podkreślił, że realizacja tej transakcji nie kończy przeglądu opcji strategicznych, a jej zarząd w dalszym ciągu będzie poszukiwał opcji finansowania oraz możliwości rozwoju dla grupy kapitałowej spółki.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.

(ISBnews)